Cestovanie

7 dôvodov, prečo navštíviť Amsterdam

Dôvodov prečo navštíviť hlavné mesto Holandska je nespočetne. Vybrali sme z nich 7 unikátov, ktoré v iných krajinách či mestách len ťažko nájdete.

Bicykle

Bicykle skutočne prevyšujú počet ľudí v Amsterdame a mesto je plne prispôsobené mestskej cyklistike. Cyklistická prehliadka Amsterdamu je jednoznačne zážitkom, pre ktorý sa toto mesto oplatí navštíviť!

História umenia

Holandsko síce nepatrí medzi najväčšie krajiny Európy, no aj napriek tomu svetu darovalo mnohých revolučných umelcov, ako Rembrandta van Rijna, Johannesa Vermeera a Vincenta van Gogha. Nájdete tu mnoho unikátnych výstav a múzeá sú plné jedinečných diel nie len holandských umelcov.

Amsterdamské kanály

Amsterdamské kanály boli postavené najmä v 17. storočí, aby sa prispôsobil rozrastajúcemu sa mestu a vytvorili priestor pre rezidenčné projekty. Vzhľadom na ich historický a kultúrny význam, tieto malebné vodné cesty sú zapísané v zozname UNESCO a chránené ako svetové dedičstvo.

Pivo

Holandské pivo má vynikajúcu povesť všade na svete. Mnohé druhy pochádzajú priamo z Amsterdamu. V meste sa nachádza množstvo väčších ale aj lokálnych. Asi najznámejší je Heineken, no za vyskúšanie stoja určite aj pivá z menších pivovarov, ako Brouwerij het IJ alebo Gebrouwen door Vrouwen.

Revolučné dizajny

Jedinečné a inovatívne dizajnérske kúsky patria k Amsterdamu a jeho kultúre. Amsterdam je domovom mnohých podnikov s orientáciou na produkt, či už ide o módu, technológie alebo bývanie. Pokiaľ sa pohybujete v jednom z odvetví a potrebujete načerpať inšpiráciu, ste na správnej adrese.

Pride

Oslavy Amsterdam Pride začnú koncom júla a pokračujú celý týždeň až do začiatku augusta. Stovky podujatí po celom meste, vodná prehliadka cez amsterdamský kanál a farebný život v uliciach – to je Amsterdam Pride.

Architektúra

Keďže Amsterdam má takmer 1000 rokov, nájdete tu pôsobivú škálu stredovekej, renesančnej a modernej architektúry. Budovy z týchto po sebe idúcich období sa nachádzajú po celom meste a mnoho štvrtí v Amsterdame zdobí vďaka neustálemu mestskému rozvoju očarujúca zmes architektonických štýlov.

Comment here