Zdravie

Máme pre vás 4 tipy, ako zostať fit a zdravý na dovolenke

Mnoho ľudí sa snaží v každodennom živote udržiavať kondíciu a vitalitu. Zdravé stravovacie návyky, cvičenie, beh, meditácia a mnoho ďalších spôsobov pomáhajú tomuto trendu. Staré známe „v zdravom tele zdravý duch“ je stále aktuálne.

Tieto zdravé návyky však sa však často dostávajú do pozadia, keď sa vyberieme cestovať. Prečo by tomu tak malo byť? Ak vynakladáme energiu a čas aby sme boli fit, nie je logické si udržať tento spôsob života aj počas cestovania? Podľa nás áno.

Pripravili sme pre vás 4 tipy, ako zostať fit na cestách.

  1. Pripravte sa vopred

Pokiaľ sa chystáte na výlet či dovolenku do určitej destinácie, naštudujte si miestne zvyky, stravovanie, kuchyňu a podobne. Budete tak vopred pripravení, čo čakať. Naštudujte si miestne jedlá a skúste si vopred premyslieť svoj jedálniček. Vyhnete sa tak nadmernej konzumácii fast foodov alebo nepríjemný prekvapeniam na tanieri, ak si objednáte neznáme jedlo len podľa exotického názvu.

  1. Jedzte s rozumom

Mnoho ľudí pri odchode na dovolenku necháva zdravé stravovacie návyky doma a na dovolenke necháva voľný priechod svojím chúťkam. Myslite však na vaše telo. Pokiaľ sa doma dlhodobo stravujete zdravo a rozumne, vaše telo nebude nadšené keď sa tento návyk z ničoho nič otočí a vy budete zrazu jesť kilá mastnej či sladkej stravy.

  1. Ostaňte aktívny

Na dovolenku si idete predovšetkým oddýchnuť, no nezabudnite sa hýbať. Či už zvolíte aktívnejší alebo pasívnejší prístup k dovolenke a cestovaniu, vždy by ste si mali udržať určitú úroveň pohybu a aktivity.

  1. Zdravý a plnohodnotný spánok

Väčšina ľudí tento bod nepotrebuje pripomínať. Zvyčajne si na dovolenke radi doprajeme dostatok, niekedy až prebytok kvalitného spánku. V noci na hoteli, cez deň na pláži a dookola. Sú medzi nami však aj mimoriadne aktívni jedinci, ktorí celodennú turistiku striedajú nočným životom v baroch. Nezabúdajte však, že vaše telo potrebuje oddych a pravidelný spánok je kľúčom k správnemu fungovaniu ľudského tela a mysle.

Comment here