Letenky

Letenka zadarmo – ako sa dá získať?

V dnešnej dobe je možné získať letenky pomerne lacno, niekedy dokonca aj zadarmo! Ako na to? Existuje viacero spôsobov. Niektoré z nich sú pravdepodobne jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Vybrali sme pre vás zopár možností, ako získať letenky zdarma.

Nechajte sa z letu „vykopnúť“

Nechať sa vykopnúť nie je úplne presný preklad, v angličtine existuje termín „get bumped“. Ide o situáciu, keď aerolinka preplní kapacitu lietadla – teda rezervovaných je viac miest, ako sedačiek pre pasažierov v lietadle.

Síce sa to nezdá, ale k týmto situáciám dochádza pomerne často. Lety sú rezervované z rôznych zdrojov (na letisku, z web stránky aerolinky, vyhľadávačov leteniek…) a teda prebookovanie je najmä pri vyťažených letoch na dennom poriadku.

V rámci PR sa aerolinky snažia vyhnúť negatívnej reklame a so zákazníkmi sa dohodnúť na kompenzácii. Práve takáto kompenzácia sa často rovná letenke zdarma. Nie je to síce ideálny spôsob, no ak ste časovo flexibilný môže vám ušetriť nemalé peniaze.

Zapojte sa do členského programu

Mnohé aerolinky ponúkajú rôzne členské programy. Tie sú výhodné obzvlášť pre ľudí, ktorí lietajú často a pravidelne. Lietaním s danou spoločnosťou zbierate body za nalietané kilometre, ktoré môžete po dosiahnutí určitého limitu vymeniť za letenku zdarma.

Sledujte sociálne siete

Sledujte svoje obľúbené letecké spoločnosti na sociálnych médiách. Nie len že budete pravidelne informovaný o všetkých novinkách, inováciách, meškaniach a podobne, no vďaka rôznym súťažiam máte šancu získať letenku či kilometre zdarma.

Zamestnajte sa na letisku

Pokiaľ patríte medzi skutočných cestovateľských nadšencov, zvážte aj túto možnosť. Tým nemáme na mysli hneď pilota alebo letušku, na letisku je veľa pracovných pozícií, ku ktorým patria rôzne pracovné benefity. Jedným z nich sú letenky za skutočne nízke ceny, či dokonca zadarmo!

Comment here