Cestovanie

Letné dovolenky za babku

Slnko, pláž, more. Ideálna predstava horúcich letných dní v tomto jesennom počasí. Ak aj vy patríte k milovníkom leta a už teraz sa neviete dočkať najbližšej dovolenkovej sezóny, máme tu pre Vás pár tipov, ako nájsť lacnú dovolenku.

Hľadáte dovolenku v Grécku, Taliansku či na Kanárske ostrovy?

Ako sa v množstve ponúk na internete orientovať a nájsť skvelú letnú dovolenku za výhodnú cenu? Rád je hneď niekoľko. Ak patríte medzi dobrodružné tipy, odporúčame naplánovať si dovolenku bez cestovky, čiže vydať sa niekam na vlastnú päsť. Ak ste v tomto začiatočník, ale chcete to skúsiť, určite odporúčame prečítať si niekoľko článkov od travelblogerov. Tí sa živia vyhľadávaním lacných leteniek, ubytovaní, zájazdov a poskytujú prakticky zadarmo veľmi cenné rady a tipy. V ich článkoch nájdete aj odporúčania na webstránky, ktoré by vám pri plánovaní výletu či dovolenky mohli pomôcť, ako aj tipy na najlepšie reštaurácie, múzeá či pláže v okolí.

Ďalším spôsobom, ako si užiť dovolenku, ktorá vás nezruinuje, a zároveň sa nemusíte stresovať hľadaním, je využiť akciové ponuky cestovným kancelárií. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí si radi vyberajú z množstva ponúk a svoju dovolenku majú radi zabookovanú už v januári, potom sú first moment ponuky to pravé pre vás. Výberová škála destinácií a podmienok je široká ako oceán, takže sa nemusíte báť, že nenájdete ponuku, ktorá by vám vyhovovala.

Ak ste časovo flexibilný, prípadne máte prácu, ktorá vám dovoľuje vziať si voľno aj na poslednú chvíľu, tak určite využite last minute ponuky. Tie najlepšie sú zväčša 5-1 dní pred odletom. Samozrejme, výber je určite obmedzenejší ako v prípade first minute ponúk, avšak v mnohých prípadoch viete ušetriť skutočne peknú sumu.

Veríme, že sme Vás aspoň trochu inšpirovali a pri najbližšom výbere letnej dovolenky využijete niektorú z cenných rád z nášho článku.

Comment here