Cestovanie

Paríž – Ponorte sa do umeleckých zážitkov mesta

Je veľmi nepravdepodobné, že by ste chceli navštíviť francúzske hlavné mesto bez toho, aby ste sa ponorili do niektorých z najznámejších umeleckých diel na svete. Paríž je skutočne bohatý na umelecké diela a zážitky. Vidieť ich všetky by zabralo týždne celodenného chodenia a obdivovania. Odporúčame preto vybrať si podľa vlastných chutí a vkusu, no máme pre vás aj zopár tipov.

Medzi nimi nesmie chýbať klasika v podobe Louvre – najväčšieho svetového múzea umenia. Pokiaľ si chcete plnohodnotne prezrieť umelecké diela, ktoré ukrýva, odporúčame začať prehliadku už ráno. Nájdete tam rozmanité umelecké diela mapujúce históriu nie len Paríža či Francúzka. Areál palácového komplexu je ozdobený známou sklenenou pyramídou.

Vráťme sa späť do súčasnosti. Za návštevu a videnie určite stoja impresionistické poklady v Musée d’Orsay. Zatiaľ čo Louvre je najväčšie múzeum umenia na svete, Musée d’Orsay bolo nedávno vymenované za najlepšie múzeum na svete. Je známa svojou úžasnou zbierkou umenia a pozoruhodnou architektúrou Beaux-Arts.

Ďalšou zastávkou pre milovníkov umenie je  Národné centrum umenia a kultúry Georgea Pompidoua – skrátene Centre Pompidou. Múzeum moderného umenia prinieslo koncom 20. storočia čerstvý vietor na parížsku umeleckú scénu. Radikálne a revolučné kúsky, ktoré predstavia viac ako 100 000 diel v rámci svojich výstav a stálych zbierok, musia zapáliť predstavivosť. Podľa posledných údajov je Centre Pompidou viac navštevované turistami ako samotný symbol Paríža – Eiffelova veža. Či je tomu tak pre samotné umenie, alebo úchvatný výhľad zo zasklených eskalátorov, tak či onak je to pozoruhodné a svedčí to o výnimočnosti tohto centra.

Comment here