Cestovanie

TOP 3 atrakcie v Nízkych Tatrách a okolí

Zimná sezóna je za dverami, preto sme si pre vás pripravili zoznam TOP 3 atrakcií, ktoré môžete využiť pri pobyte v Tatrách. Snažili sme sa vybrať rôznorodé aktivity a atrakcie tak, aby si na svoje prišiel skutočne každý. Veríme, že sa nám to podarilo.

Demänovská jaskyňa

Táto jaskyňa je považovaná za jednu z najväčších pých Nízkych Tatier. Je vyhľadávaná slovenskými ale aj zahraničnými turistami a sľubuje skutočne jedinečný zážitok. Tradičný okruh s rozprávaním odborného sprievodcu trvá vyše hodiny.

V jaskyni sa nachádza množstvo schodov, preto sa pripravte na aktívnejší druh oddychu. Pohľad na množstvo krásnych útvarov, ktoré v jaskyni možno nájsť za to určite stojí. Odporúčame zvoliť pevnú protišmykovú obuv. Opatrnosti predsa nie je nikdy dosť.

Lyžovanie v stredisku Jasná

Množstvo turistov miluje Tatry práve vďaka prvotriednej lyžovačke. V Nízkych Tatrách v tomto ohľade kraľuje stredisko Jasná. Lanovky na vysokej úrovni, rôzne náročnosti svahov, priaznivé ceny a zariadenia s občerstvením na každom rohu – to môžete očakávať od lyžiarskeho strediska Jasná. Hotely v Jasnej taktiež ponúkajú servis hodný európskeho štandardu.

Ubytovanie v Jasnej je počas sezóny často vyťažené, preto ak plánujete zimnú lyžovačku v tejto lokalite

uistite sa že si ubytovanie zabezpečíte včas. Predídete tak zbytočným komplikáciám a pravdepodobne aj ušetríte nejaké to euro. S tým, že ubytovanie v Jasnej vás bude niečo stáť, musíte však počítať tak či tak.

Vrbické pleso

V Demänovskej doline nájdete okrem jaskyne aj toto krásne pleso, ktoré vás očarí svojou scenériou tak v lete, ako aj v zime. K plesu vedie turistický chodník, no nejde o žiadnu náročnú turistiku, skôr pohodovú prechádzku. Preto pokojne aj s rodinou vyrazte a vychutnajte si krásnu scenériu.

Comment here