Letenky

Vyhľadávače leteniek – na čo slúžia a ako ich efektívne využívať?

Vďaka vyhľadávačom leteniek máte možnosť zistiť a porovnať ponuky viacerých aeroliniek na jednom mieste. Praktický spôsob, ako si jednoducho vybrať zo širokej ponuky tú najvýhodnejšiu alternatívu.

Samotné vyhľadávače či porovnávače sú len sprostredkovateľmi a letenku kupujete priamo od leteckej spoločnosti. Tie spolupracujú s vyhľadávačmi na základe určitej dohody, ktorá vo väčšine zahŕňa finančnú províziu z predaja.

To však nič nemení na tom, že táto služba zjednodušila vyhľadávanie leteniek a celkovo letecké cestovanie pre širokú verejnosť. Vo vyhľadávačoch často nájdete aj špeciálne akciové ponuky, ktoré aerolinky na svojich oficiálnych stránkach neponúkajú.

Ďalšou výhodou je, že vyhľadávače združujú aj príbuzné služby pre jednotlivé destinácie, ako napríklad ubytovanie, poistenie či prenájom auta. Celú cestu si teda viete naplánovať a zarezervovať jednoducho a výhodne pomocou jednej web stránky.

Najväčšie a overené vyhľadávače leteniek:

Skyscanner – jednoduchý a priehľadný vyhľadávač, v ktorom sa len tak ľahko nestratíte. Lokalizácie, prispôsobenie meny, či personalizované odporúčania na základe predchádzajúcich vyhľadávaní.

Expedia – najväčší porovnávač leteniek, ubytovania a prenajímania áut v jednom. V ponuke aj členstvo spojené s dodatočnými zľavami a klubovými bodmi. Ďalším benefitom je možnosť zakúpiť si balík – letenka + ubytovanie za výhodné ceny.

Google Flights – ďalší veľmi kvalitný vyhľadávač leteniek, ktorý zdobia najmä vlastnosti ako rýchlosť vyhľadávania / funkčnosti stránky a responzívny dizajn (jednoduché prehliadanie na mobile či tablete).

Vyhľadávač Google Flights vás upozorní, v prípade že je možnosť zakúpiť letenku do cieľovej destinácie lacnejšie, v okolí požadovaného termínu. Taktiež informuje o tom, či má konkrétny let vo zvyku meškať alebo sa dá na jeho presnosť spoľahnúť.

Comment here